Old Luxembourg – сад за салата (13 cm)

1.290 ден

  • Материјал на изработка: Премиум порцелан
  • Димензии:  13 cm дијаметар

2 на залиха

SKU: 1023413880 Категории ,

Опис

Порцелански сад за сервирање и послужување на салата. Безбеден е за миење во машина за садови и за употреба во микробранова печка.

Материјал на изработка: Премиум порцелан

Димензии:  13 cm дијаметар

Меките и нежни линии се соединуваат заедно со суптилните украси на брилијатно белиот порцелан, со цел да ја создадат колекцијата Old Luxembourg. Истата содржи производи кои се специфични по апсолутно стилскиот, безвременски елегантен изглед.

Old Luxembourg - сад за салата (13 cm)

1.290 ден

2 на залиха