Artesano Lavender – длабока чинија

Out of Stock

2.290 ден

  • Материјал на изработка: Премиум порцелан
  • Димензии: 25 cm дијаметар
  • Капацитет: 300 ml

Нема на залиха

SKU: 1041522700 Категории ,

Опис

Порцеланска длабока чинија, наменета за супи, чорби и слично. Безбедна е за миење во машина за садови и за употреба во микробранова печка.

Материјал на изработка: Премиум порцелан
Димензии: 25 cm дијаметар
Капацитет: 300 ml

Колекцијата Artesano Lavender е инспирирана од шармот кој го носи југот на Франција, па така на порцеланската основа од колекцијата можат да се забележат дезени на диви рози и лаванда.

Artesano Lavender – длабока чинија

2.290 ден

Нема на залиха