Ivorie – чинија (27 см)

Out of Stock

4.190 ден

  • Материјал на изработка: Премиум порцелан
    Дијаметар:  27 см

Нема на залиха

SKU: 1043902630 Категории , ,

Опис

Чинијата е дел од елегантната и луксузна колекција Ivoire на Villeroy & Boch. Изработен од фин и благороден порцелан од висококвалитетна слонова коска, кој воодушевува од успешната комбинација на бело и крем, како и од убавиот модел. Секој елемент од овој асортиман го краси златно палто што го прави да изгледа уште полуксузно. Колекцијата совршено се вклопува во класична атмосфера, како и во класичниот модерен стил.

Материјал на изработка: Премиум порцелан
Дијаметар:  27 см

Ivorie - чинија (27 см)

4.190 ден

Нема на залиха