Ivorie – сад за шеќер

4.268 ден

-25% Off
  • Материјал на изработка: Премиум порцелан
  • Димензии: 15 x 13 x 20 см

1 на залиха

SKU: 1043900960 Категории: ,

Description

Садот за шеќер е дел од елегантната и луксузна колекција Ivoire на Villeroy & Boch. Изработен од фин и благороден порцелан од висококвалитетна слонова коска, кој воодушевува од успешната комбинација на бело и крем, како и од убавиот модел. Секој елемент од овој асортиман го краси златно палто што го прави да изгледа уште полуксузно. Колекцијата совршено се вклопува во класична атмосфера, како и во класичниот модерен стил.

Материјал на изработка: Премиум порцелан
Димензии: 15 x 13 x 20 см

Рецензии

Сеуште нема препораки.

Додади препорака

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Ivorie - сад за шеќер

4.268 ден

1 на залиха