La Classica Contura – чинија за десерт

3.249 ден

  • Материјал на изработка: Премиум порцелан
  • Димензии: 20 cm дијаметар
  • Капацитет: 220 ml

8 на залиха

SKU: 1043792750 Категории ,

Опис

Порцеланска длабока чинија за десерт. Безбедна е за миење во машина за садови.

Материјал на изработка: Премиум порцелан
Димензии: 20 cm дијаметар
Капацитет: 220 ml

Колекцијата La Classica содржи производи кои креираат модерен шмек, со задржување на традиционалниот квалитет. Станува збор за едноставен и чист изглед во бело-сребрена-платинеста комбинација во однос на боите, со карактеристичен дизајн и геометриски мотиви (инспирирани од раскошниот изглед на куполите во историските градби). Направете ја идеалната комбинација и уживајте во модерниот изглед на трпезата.

La Classica Contura - чинија за десерт

3.249 ден

8 на залиха