For me – чинија за торта

6.047 ден

1 на залиха

SKU: 1041532290 Категории ,

Опис

Безвременската колекција For Me е сеопфатен талент за секојдневието. Од појадок до вечера, едноставниот бел порцелан се приспособува на безброј комбинации, на пример со енергичните колекции Colorful Life и Colorful Spring. Оваа чинија за торта со цврсто стапало ќе ги подигне вашите креации за печење на сосема ново ниво, но и елегантно ќе ги прикаже деликатесите купени во слаткарницата. Уживајте во храната на стилски и без гужва.

Материјал: Премиум порцелан
Дијаметар: прибл. 300 мм
Не треба да се користи во машина за миење садови
Не треба да се користи Микробранова печка

For me - чинија за торта

6.047 ден

1 на залиха