Amazonia Anmut – шолја, 0,35l

3.015 ден

5 на залиха

SKU: 1043819651 Категории ,

Опис

Невообичаени форми и богато детални егзотични украси во светли бои ја прават колекцијата Amazonia Anmut од Villeroy & Boch навистина привлечна. Какаото, чајот, кафето и другите топли пијалоци имаат уште подобар вкус од оваа привлечна и практична шолја.

Материјал: Премиум порцелан
Волумен: Прибл. 350 мл
Безбедно за миење во машина за садови
Не е безбедна за употреба во микробранова печка

Amazonia Anmut - шолја, 0,35l

3.015 ден

5 на залиха