Manufacture Rock – сет од прибор за јадење

28.690 ден

Out of Stock

Дајте и еден нов стил на вашата трпеза со Manufacture Rock – сет од прибор за јадење!

Со карактеристичниот изглед на приборот за јадење Manufacture Rock, можете да создадете драматично спектакуларно поставување на вашата трпеза во кое било време. Овој сет се состои од матиран црн прибор за јадење, кој совршено се вклопува во раката. Тој дополнително придонесува за посебна атмосфера во уживање на оброците со вашите најблиски.

Овој Manufacture Rock – сет од прибор за јадење совршено се вклопува во истоимениот порцелански комплет од камено-ефект на Вилерој и Бох. Истотака, може да биде и совршено комбиниран со поставување на масата во поедноставен стил, таканаречен минимален стил.

Нема на залиха

Description

Дајте и еден нов стил на вашата трпеза со Manufacture Rock – сет од прибор за јадење!

Со карактеристичниот изглед на приборот за јадење Manufacture Rock, можете да создадете драматично спектакуларно поставување на вашата трпеза во кое било време. Овој сет се состои од матиран црн прибор за јадење, кој совршено се вклопува во раката. Тој дополнително придонесува за посебна атмосфера во уживање на оброците со вашите најблиски.

Овој Manufacture Rock – сет од прибор за јадење совршено се вклопува во истоимениот порцелански комплет од камено-ефект на Вилерој и Бох. Истотака, може да биде и совршено комбиниран со поставување на масата во поедноставен стил, таканаречен минимален стил.

Главни карактеристики на Manufacture Rock сетот:

Сетот од 20 парчиња содржи 4 вилушки за торта, 4 вилушки за вечера, 4 ножеви, 4 лажици и 4 мали лажици.

Дополнителни карактеристики на Manufacture Rock сетот:

Одржување: безбеден за миење во машина за садови.

Категории:

___

Add a new style to your table with Manufacture Rock – a set of cutlery!

With the distinctive look of the Manufacture Rock cutlery, you can create a dramatically spectacular setting for your table at any time. This set consists of matte black cutlery, which fits perfectly in the hand. The set gives also  a special atmosphere in enjoying meals with your loved ones. This Manufacture Rock – a set of cutlery fits perfectly into the same porcelain set of stone effect by Villeroy and Boch. It can also be perfectly combined with setting the table in a simpler style, the so-called minimal style.

Рецензии

Сеуште нема препораки.

Додади препорака

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Може да ви се допаѓа и…

Manufacture Rock - сет од прибор за јадење

Manufacture Rock - сет од прибор за јадење

28.690 ден

Нема на залиха