Wonderful World White – сет од 36 парчиња

19.990 ден

20 на залиха

SKU: 1011559032 Категории ,

Опис

Wonderful World White 4 Friends е сеопфатен за секој ден: со садови од колекцијата Twist White, соодветни чаши Entrée и прибор за јадење Piemont, овој сет претставува безвременски дизајн и јасни линии. Комплетниот сет за вечера за 4 лица е совршен како секојдневен прибор за маса и за специјални пригоди. Комбинирајте ги садовите со други Twist декори за колоритен допир. Сетот се состои од:

4x  Чинија за вечера, 27 см
4x Чинија, 21 см
4x Чинија длабока, 24 см
4x Piemont вилушки
4x Piemont ножеви
4x Piemont кафени лажици
4x Чаша 570 ml
4x Чаша 480 ml

Материјал: Премиум порцелан
Безбедно за миење садови
Безбедно во микробранова печка

Wonderful World White - сет од 36 парчиња

19.990 ден

20 на залиха